Kamenická 37

Praha 7

Po-Pá dle domluvy

„Výjimečné, Superfeminní, Ready-to-wear“

Tak zní claim eponymní značky LAY, za kterou stojí designérka Lay Sedláková. Lay je postmoderní tvůrce se silnou vizí a smyslem pro vzájemné souznění oděvu a jeho nositelky.

„Chápu roli módy v současné společnosti jako její odraz. Mám velký respekt k řemeslu, bez něhož by neexistovala. Zajímám se o inovaci nezbytnou pro její vývoj.“

Její letitá vášeň pro design dámských kabátů předurčila, aby se jádrem její limitované kolekce stal právě Trenchcoat. Návrhy, které Lay tvoří, přirozeně nesou ženskou eleganci a sebevědomí, které se ve spojení s jejím smyslem pro detail a prémiovou kvalitou materiálů formují v tzv. „statement piece“.

Své profesionální zkušenosti sbírala jako návrhářka zavedené české módníznačky Pietro Filipi již jako diplomantka ateliéru Módní tvorby na Vysoké Škole Uměleckoprůmyslové v Praze. Pracovala zde jako designér samostatné dámské kolekce a následně i jako externí designér kolekce šperků.

Díky zkušenostem ze zahraničních stáží v Paříži, ale i práci pro fungující módní firmu se jako finalistka v rámci projektu „The Way“ rozhodla začít budovat vlastní Ready-to-wear značku.

Součástí její značky je také „LAY ATELIER“, kde se věnuje unikátní ruční výšivce, která vzdává hold francouzské haute couture.