Šmeralova 6

Praha 7

Po-Pá dle domluvy

Lay Sedláková

Její letitá vášeň pro design dámských kabátů předurčila, aby se jádrem její limitované kolekce stal právě Trenchcoat. Návrhy, které Lay tvoří, přirozeně nesou ženskou eleganci a sebevědomí, které se ve spojení se smyslem pro detail a prémiovou kvalitou materiálů formují v takzvaný statement piece.


Své profesionální zkušenosti sbírala již jako diplomantka ateliéru Módní tvorby na Vysoké Škole Uměleckoprůmyslové v Praze, kdy současně pracovala jako návrhářka zavedené české módní značky Pietro Filipi. Pracovala zde na designu samostatné dámské kolekce a následně i jako designér kolekce šperků.

Díky zkušenostem ze zahraničních stáží v Paříži, ale i práci pro fungující módní firmu se jako finalistka v rámci projektu „The Way“ rozhodla začít budovat vlastní Ready-to-wear značku.

V roce 2019 vedla svůj první kurz šití Trenchcoatu pro veřejnost, kterým předává své řemeslné know how nadšencum pro krejčovské řemeslo. Nabízí tak možnost nosit kabát vyrobený lokálně s osobitým příběhem širšímu spektru lidí a zároveň šířit povědomí o ikonickém produktu své značky.
Přečtěte si její letošní rozhovor pro Forbes, doplněný o archivní fotografie.